Tomáš Číhal vystavuje své obrazy v pensionu Antica

PENSION A PIZZERIE ANTICA PLZEŇ

Tomáš Číhal vystavuje své obrazy v pensionu Antica
12.01.2017

Tomáš Číhal vystavuje své obrazy v pensionu Antica

Přijďte se podívat na obrazy malíře Tomáše Číhala k nám do restaurace a pensionu Antica.

Říká se, že malované obrazy vznikají spontánně, bez dlouhé přípravy, jako bezprostřední zachycení okamžitého rozpoložení duše. Zeptali jsme se malíře Tomáše Číhala, jakým způsobem tvoří on.

"Každý den je tolik zážitků a emocí, které člověk prožije, a já se je snažím zachytit štětcem na plátno. Věnuji se malování abstraktních obrazů, kdy každý obraz vytváří kus mého života, pocitu z každého prožitého dne.

Abstrakce je barevné vyžití a tematické uvolnění, promluvení duše každého z nás. Někdo se může v mých obrazech ztrácet a neporozumí tomu, ale spousta lidí porozumí a otevře svou cestu do mé duše fantazie. Svými pestrými barvami dokáže obraz navodit neopakovatelnou atmosféru, která dává obrazům jedinečnost, neboť stejný obraz nejde namalovat dvakrát," říká Tomáš Číhal.

Hlavním rysem obrazů Tomáše Číhala je silná pestrobarevnost promlouvající k nám pocitovou otevřeností. Jak říká sám malíř: "Je zázračné a fascinující tvořit z ničeho něco. Snažit se o harmonii v tomto zmateném světě."

"Malování obrazů je také báječná relaxace a uvolnění v dnešní chaotické době. Moje plátna vznikají spíše spontánně, bez dlouhé přípravy, jako bezprostřední zachycení momentální situace. Doufám, že podobné pocity při prohlížení obrazů v restauraci Antica zažijete i Vy."

Děkujeme za rozhovor

Tým ANTICA